Aşağıda sitemiz üzerinden (https://www.tumeva.com) ürün/yazılım/hizmet satışına ilişkin sözleşme yer almaktadır.

MÜŞTERİ ve Tumeva İnternet Teknolojileri Yazılım Reklam Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

1. TARAFLAR
Acarlar Mh. Hanımeli Sk. No: 2/A Turgutlu / Manisa adresinde mukim Tumeva İnternet Teknolojileri Yazılım Reklam Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.(iş bu protokolde kısaca “TUMEVA BİLİŞİM” olarak anılacaktır) ile diğer tarafta ürün/yazılım/hizmet satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
a) TUMEVA BİLİŞİM‘in hazırlamış olduğu ürün/yazılım/hizmet satışı için TUMEVA BİLİŞİM ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.
b) Satış sitemiz üzerinden yapılan üyelikte belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
Bu sözleşme, MÜŞTERİ‘nin TUMEVA BİLİŞİM‘den sipariş vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ‘nin seçtiği alan adı altında ürün/yazılım/hizmet kurulumunun/aktif edilmesinin yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır.

4. ÜCRET VE ÖDEMELER
Sözleşmeye konu olan ürün/yazılım/hizmet ücreti satış sitesinde belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ‘nin bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu satış sitesinde belirtilen mesai saatleri içerisinde 30 dk -1 saat içerisinde ürün/yazılım/hizmet kurulumu yapılır.Belirtilen tüm fiyatlar %18 KDV hariç fiyatlardır.

Bir sonraki yıl yazılım için herhangi bir bedel talep edilmez.(Ek hizmet: Servisler vb. yoksa)

Diğer ürün ve hizmetler için  yenileme bedeli talep edilir.

Ücretsiz hosting paketinin limitlerini doldurması durumunda ya da ekstra düzenlemeler ve ek hizmetler için ücret talep edilebilir.

Haber Yazılımında servisler ilk yıl ücretsizdir.Sonraki yıl ücretlendirilmektedir.Servis güncellemeleri api taraflı site hizmete devam ediyor ancak api’de yazılımdan kaynaklı bir problem yaşanıyor ise 7-15 gün içinde TUMEVA BİLİŞİM tarafından güncellenecektir.Servis hizmetlerinde yer alan siteler kapandı ise ya da hizmeti durdurmuşlar ise api yenilenmez.

Ücretsiz Hosting Kampanyamızdan faydalanan MÜŞTERİ hosting hizmetini dilediği zaman başka firmadan alabilir, hizmeti uzatmayabilir.

1 yıl ücretsiz teknik destek sağlanmaktadır.Servisler ile birlikte teknik destek’te yenilenmektedir.

Ücretsiz sunulan Hosting Hizmetini Aylık 200 GB Trafik,  Yıllık 5 GB Web Alanı, Sunucu kaynaklarını anlık maksimum %20 kullanılmasına kapsar.TUMEVA BİLİŞİM Ücretsiz Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme veya sebep belirtmeden iptal etme hakkını saklı tutar.

Ücretsiz hosting sadece ilk kurulumda seçenek olarak sunulmaktadır.

Farklı bir sunucuya kurulum yapılması sonrasında ücretsiz hosting hizmeti sağlanmamaktadır.

Müşteri web sitesinin yedeğini kendi almakla yükümlüdür.

Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ‘ye aittir.

5. HİZMET 
a) TUMEVA BİLİŞİM tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domaine dns tanımlaması yapılır. Ek ücret ile yeni bir alan adı satın alınarak alana adı değişikliği 1 defaya mahsus olmak üzere yapılabilir.(Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilememektedir.)

b) MÜŞTERİ ürün/yazılım/hizmet satın alırken, TUMEVA BİLİŞİM sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.Mail alt yapısı olarak gmail, yandex gibi firmaların alt yapısı kullandırılabilir.Bunun dışında sunucu alt yapısında mail hizmeti verilmemektedir.

c) Web sitesine haber, makale, video bilgi, fotoğraf vb. girişi MÜŞTERİ tarafından yapılır.TUMEVA BİLİŞİM‘in bu konuda bir taahhütü yoktur.TUMEVA BİLİŞİM kesinlikle MÜŞTERİ için facebook sayfası oluşturma, seo optimizasyonu, haber & içerik girişi gibi hizmetleri ücretsiz vereceğini taahhüt etmez.

d) Uluslararası domain tescillerinde, http://www.resellerclup.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
a. Servisler yani dış kaynaklardan çekilen veriler için garanti süresi 1 yıldır.1 yıl sonra hizmet ücretlendirilmektedir.

b. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz.MÜŞTERİ, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. MÜŞTERİ, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda TUMEVA BİLİŞİMhiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.Karalama amaçlı olarak açılan Haber Sitelerinin tespiti halinde TUMEVA BİLİŞİM hizmeti sonlandırabilir.Talep halinde Yetkili merciiler ile bilgi paylaşımı yapabilir.

c. TUMEVA BİLİŞİM, MÜŞTERİ‘nin hizmetine sunduğu Web Sitesi’nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.Alt yapı kaynaklı problemler ve Bakım çalışmaları dışında sitelerin açık duracağını taahhüt eder.Ancak saldırı , hack veya datacenterdan kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz.MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması ayrı bir hizmettir talep halinde hizmet sağlanır.

d. MÜŞTERİ, Haber Sitesi Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde TUMEVA BİLİŞİM talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir.Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

e. Web Sitesi TUMEVA BİLİŞİM‘ın belirlediği sunucularda ya da müşterinin talebi doğrultusunda kendi hosting firmasında yayınlanabilir. Dosyalar şifreli teslim edilir. TUMEVA BİLİŞİM, MÜŞTERİ’ye Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi tahsis edilebilir, ancak kötüye kullanım tespiti halinde sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkını saklı tutar.

f. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nin alt kısmında (footer) TUMEVA BİLİŞİM‘ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya TUMEVA BİLİŞİM web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.Link kaldırma bedeli ödendiği taktirde link yayınlanmaz.Link kaldırma bedeli 250.00 TL olarak belirlenmiştir.

g. TUMEVA BİLİŞİM, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla , Twitter hesabı üzerinden ( https://twitter.com/tumeva )  veya Toplu Mail yolu ile yapabilir.

h. MÜŞTERİ‘nin hizmetini sonlandırmayı istemesi halinde MÜŞTERİ, TUMEVA BİLİŞİM‘den web sitesi ile ilgili verileri alabilir.TUMEVA BİLİŞİM, sistem yedeklerini MÜŞTERİ ile paylaşma’yı taahhüt eder.

ı. MÜŞTERİ,Sistemimizin demosu ve referanslar web sitemizde görmektedir.Demo panel bilgisi ile test imkanıda verilmektedir.Bu nedenle yazılımda iade yapılabilir ancak kurulum ve hizmet bedeli olarak 250.00 TL faturalandırılır.

Almış olduğunuz yazılımı teslim tarihinden itibaren onbeş (15) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Yazılımı, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.
Müşterinin yazılımı iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Tumeva Bilişim’e ulaştığı andan itibaren onbeş (15) iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.

i. MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz telefon desteği alabilir.Bunun dışındaki problemler için mesai saatleri içerisinde EMAIL / TICKET desteği verileceğini kabul ve beyan eder.Ticket ve Mail desteği taleplerine 24 saat içinde yanıt verilmektedir.Acil durumlarda telefonla destek verilir.

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ‘nin ürün/yazılım/hizmet’i sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde TUMEVA BİLİŞİM sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

TUMEVA BİLİŞİM, ürün/yazılım/hizmet yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hosting hizmetinin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına mütakiben 1 haftalık süre sonrasında sistem suspend edilir sonraki geçen 7 gün sonraki süreçte ise veriler otomatik silinir.

8. CEZA
a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Turgutlu Mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.